Listopad 2008

Pauza....

19. listopadu 2008 v 15:55 Info
ahojky...poslední dobou jsem nějáká divná vůbec nic nedodržuju...pořád do sebe něco cpu a nedokážu si říct NE..asi si dám tak na týden nabo dva pauzu a pak se zase vrátím ale tet to prostě už nezvládám....:))ale na vaše bločky budu chodít pořád..:)

17.11.

17. listopadu 2008 v 19:34
Snídaně:Emco ovesná kaše
Savčina:---
Oběd:Trocha rýže
Svačina:banán
Večeře:zeleninový salát
Hříšek:Kitkat
Tekutiny:Voda,zelený čaj,cola light
Thinspo:

15.11.

15. listopadu 2008 v 10:25 ►Jídelníčky◄
Ahojky denska napíšu asi jenom snídani protože jdeme Pc odvést na opravu takže další jídelníček přibyde asi tak v pondělí možná v neděli večer.

Snídaně:Emco ovesná kaše
Svačina:
Oběd:
Svačina:
Večeře:
Tekutiny:
Pohyb:Posilování břicha
Thinspo:

14.11.-pátek

14. listopadu 2008 v 13:49 ►Jídelníčky◄
Dneska mi vůbec není dobře a nemám ani hlad...
Snídaně:Bebe čokoládové
Svačina:1 suchý rohlík
Oběd:---
Svačina:1 menší topinka s česnekem a ramou:(
Večeře:Bílý bio jogurt s musli
Tekutiny:zelený čaj,voda
Pohyb:----

13.11.

13. listopadu 2008 v 19:40 ►Jídelníčky◄
Snídaně:Jablko
Svačina:---
Oběd:Čína a rýže
Savčina:Jogurt Yoplait light(jahodový)
Večeře:Kuřecí maso a rýže
Tekutiny:voda,hanácká kyselka
Pohyb:---

12.11.

12. listopadu 2008 v 13:58 ►Jídelníčky◄
Snídaně:Pulka rohíku se šunkou a sýrem
Savčina:---
Oběd:Rajské omáčka a vepřový pátek 4 knedlíky:((
Svačina:Mandarinka
Večeře:----
Tekutiny:Vodu
Pohyb:1hodina tělocviku
Hodnocení:Dneska to bylo takvé divné protože dopoledné jsem toho moc nesnědla a tet budu mít určitě hlad sice zatím moc ne ale přijde to...A ten oběd taky nic moc ne...:)takže asik tak 4...

11.11.

11. listopadu 2008 v 20:27 ►Jídelníčky◄
Snídaně:Jougurt Light a Bebe kakové
Savčina:Jablko
Oběd:Hrachová kaše+párek+chleba
Savčina:Trochu kuřecí masa,mrkve a rýže
Večeře:3 špaldové chlebíčky
Tekutiny:Aquila
Pohyb:1 hodina spiningu

8.11.

8. listopadu 2008 v 11:33 ►Jídelníčky◄
Snídaně:Kaiserka s kuřecí šuknkou a lučinou
Savčina:---
Oběd:Tunak+kaiserka
Savčina:???
Večeře:??
Tekutiny:Aquila neperlivá,Čaj na redukci hubnutí
Pohyb:procházka,uklíd
Hodnocení-zatím 1-

Zonová dieta

8. listopadu 2008 v 9:40 Diety
Co je to zóna? Podle tvůrce teorie zónové diety, Barryho Searse, jde o optimální stav z hlediska pocitů, únavnosti a celkového zdraví, jakého můžete se svými geny dosáhnout. K naplnění tohoto stavu pak napomáhá dodržování dietních opatření zónové diety.
Základem celého systému zónové diety je několik opatření týkajících se jak skladby potravin, tak časového harmonogramu, v jakém jsou přijímány. V zásadě lze všechna shrnout pod pět základních pravidel:

Pravidla zóny

 • Denní porce stravy jsou rozděleny do 5 až 6 porcí (3 větší jídla a 2-3 svačiny)
 • Odstup mezi jednotlivými jídly není nikdy větší než 4 hodiny
 • Každé jídlo je tvořeno stejným poměrem sacharidů, tuků a bílkovin
 • Vybírány jsou pouze vhodné sacharidy, tuky a bílkoviny
 • Ke každému jídlu jsou vždy konzumovány i tekutiny

Pravidlo č. 1:

Jezte pravidelně v menších dávkách. Hlavní jídlo, tedy oběd, by svým energetickým obsahem nemělo převýšit hodnotu 2000 kJ. Také svačiny, které jsou v zónové dietě až tři, by se svým energetickým obsahem měly pohybovat okolo 450 kJ.

Pravidlo č. 2:

Při dodržování zónové diety je dokonce povoleno konzumovat malé množství vhodných potravin těsně před spaním, což odporuje mnoha dietním doporučením ostatních diet. Pravidelnost v jídle zajistí nejen pocit plnosti na delší dobu, ale především zabrání nežádoucímu dráždění žaludeční sliznice kyselinou chlorovodíkovou a tím vzniku žaludečních neuróz a vředové choroby.

Pravidlo č. 3:

Proč stále neklesá výskyt obezity, i když se snižuje spotřeba tuků? Existuje totiž i jiný viník - sacharidy. Stejně jako nadměrný příjem tuků i nadměrný příjem sacharidů představuje závažný rizikový problém vzniku obezity. Z toho vyplývá, že chceme-li dosáhnout optimální tělesné hmotnosti, je nutné vedle příjmu tuků sledovat i příjem sacharidů. Podle zónové diety by měly být sacharidy v potravě zastoupeny maximálně ze 40 % a nikoli z 55 %, jak je tomu u obecných dietních doporučení. Jiné je i množství bílkovin. V porovnání s výživovými doporučeními je procentuální zastoupení bílkovin v dietě až dvojnásobné a tvoří tedy 30 %. Vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a tuků by měl být zachován při konzumaci jednotlivých jídel a nikoli pouze při součtu za celý den. Jíte-li k obědu něco bílkovinného, musíte tuto konzumaci doprovodit i adekvátní spotřebou sacharidů a tuků.

Pravidlo č. 4:

Podle pravidel zónové diety je nutné pro správné fungování organismu konzumovat pouze potraviny obsahující vybrané živiny rozdělené na vhodné a nevhodné pro zónu.

Bílkoviny

 • vhodné
  kuřecí nebo krůtí prsíčka bez kůže, ryby a dary moře, nízkotučné mléčné výrobky, vaječný bílek, sójové maso a sýr, příležitostně i libové hovězí nebo telecí maso a prsní kuřecí šunka
 • nevhodné
  vepřové maso, vaječný žloutek, polotučné a plnotučné mléko a mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku (tvrdé sýry s 60 % tuku v sušině, smetanové jogurty), uzeniny

Tuky

 • vhodné
  olivový olej, rostlinné pomazánkové tuky (např. Flora), avokádo, ořechy macadamia, mandle
 • nevhodné
  máslo, sádlo, smetana, ztužený rostlinný tuk

Sacharidy

 • vhodné
  syrová (salát, papriky, rajčata, zelí, ředkvičky...) a vařená (pórek, špenát, brokolice, květák...) zelenina, ovoce (jablko, grapefruit, nektarinka, jahody, meloun, pomeranč, maliny, kiwi) - omezeno je množství ovoce na 200 g za den, ovesné vločky, celozrnný chléb, natural a indiánská rýže, celozrnné těstoviny, příležitostně i brambory, kukuřice, banán, mango, džussyrová (salát, papriky, rajčata, zelí, ředkvičky...) a vařená (pórek, špenát, brokolice, květák...) zelenina, ovoce (jablko, grapefruit, nektarinka, jahody, meloun, pomeranč, maliny, kiwi) - omezeno je množství ovoce na 200 g za den, ovesné vločky, celozrnný chléb, natural a indiánská rýže, celozrnné těstoviny, příležitostně i brambory, kukuřice, banán, mango, džus
 • nevhodné
  oplatky, corn flakes, med, cukr, zmrzlina, croissant, popcorn, bílý chléb, bílé těstoviny, rýže

Pravidlo č. 5:

Dostatečný příjem tekutin zajistí správné trávení stravy a výrazně omezí její nadměrnou konzumaci. Vhodné je vybírat zejména minerální vody se sníženým obsahem sodíku a příležitostně i 100% džusy. Alkohol je povolen, ale musí být zohledněn obsah sacharidů v nich. V praxi to znamená, že si v restauraci dáte místo velkého piva malé.

Ukázkový jídelníček podle zónové diety

Snídaně

100 g šunky, 1 krajíček celozrnného chleba, půl šálku hroznového vína, 6 mandlí
nebo
150 g tvarohu, bylinky, půl krajíčku chleba, 1 rajče

Svačina:

100 g sýra Cottage, paprika
nebo
50 g kuřecí prsní šunky, rajčata
nebo
150 g nízkotučného jogurtu

Oběd nebo večeře:

150 g ryby na grilu, 300 g brokolice s 1 lžičkou olivového oleje
nebo
150 g kuřecích prsíček, 60 g rýže natural, 200 g dušených žampionů, 1 lžička rostlinného oleje
nebo
tvarohové knedlíky (1/2 vejce, 1 lžíce krupice, sůl, tři čtvrtě šálku netučného tvarohu), 1 lžička rostlinného oleje na pokapání jahod (2 šálky), kterými jsou ozdobeny knedlíky

Doporučení diety:

Stejně jako mnoho dalších dietních režimů má i zónová dieta svá pro i proti. Obecně lze říci, že výběr jednotlivých potravin je dost zavádějící. Pouze příležitostně je například povolen banán (kvůli vysokému obsahu sacharidů), nicméně je opomíjen jeho kladný vliv na střevní peristaltiku. Neopodstatněné je doporučování konzumace jen vybraného druhu ořechů (ořechů makadamových), zatímco ostatní druhy doporučovány nejsou.
Nižší obsah sacharidů a výběr celozrnných potravin patří rozhodně k pozitivům této diety. Naopak nadměrný příjem bílkovin a nesrovnalosti v doporučování jednotlivých potravin tvoří stránku negativní. Ačkoli tedy zónová dieta poskytuje mnoho dobrého, neměla by se stát dietou dlouhodobě dodržovanou.


7.11.

7. listopadu 2008 v 15:28 ►Jídelníčky◄
Ahojky,včera jsem vůbec neměla čas.Byla jsem se podívat na den otevřených dveří mojí školy...Byla uplně užasná moc se mi tam líbílo..:))Takže píšu jídelák i za včerejšek...
6.11.
Snídaně:Bílá activia
Svačina:---
Oběd:Vepřové na houbách a brambory,tvaroh
Svačina:Salat(zeleninový)
Večeře:Pulka chleba s Cotagge
Tekutiny:Voda,Fanta:((
Pohyb:1 hodina těláku,spining
Hodnocení:2
7.11.
Snídaně:Cory Linea
Svačina:Jablko
Oběd:Salát s kuřecím masem+toust
Savčina:Ugo drink
Večeře:Nápoj s Aloe Vera
Tekutiny:Poděbratka,voda
Pohyb:Uplně mě ze včerejšího spiningu bolí celý člověk takže se asik na nic nezmůžu....
Hodnocení:2+


Posilovna

5. listopadu 2008 v 19:20 Cvičení
Jestli se chystáte do posilovny poprvé, určitě se vám budou hodit rady, o které se s námi podělil Michal Uzel, vedoucí fitness centra v AQUAPALACE PRAHA.

Pokud jdu do posilovny poprvé, na co bych se měl připravit?

Začátečník by se měl připravit na to, že řada pohybů, cviků a strojů pro něj bude dosud neznámou. Není třeba se ničeho obávat, ale mít na vědomí, že nechat si poradit od zkušeného je k nezaplacení. Doporučuji před návštěvou fitness centra pročíst nějaké odborné články ohledně posilování. Pro začátečníka bude velkým přínosem základní znalost lidského těla (základní svalové skupiny a jejich práce). Návštěvník našeho fitness centra není omezen pouze cvičením v posilovně, ale má na výběr z několika skupinových cvičení - spinning, pilates, aerobic a mnohé další.

Jakých chyb se nejčastěji dopouštějí začátečníci v posilovně?

Začátečníci často přeceňují svoje síly tím, že zvedají těžké váhy. Dále je to špatné držení těla a v neposlední řadě špatné provedení cviku. Naše fitness centrum je vybaveno nejmodernějšími posilovacími stroji, které mají vynikající biomechaniku, tudíž jsou velmi jednoduché na ovládání. Obsluha je každému klientovi připravena pomoci či poradit.

Doporučil byste začátečníkům užívat nějaké doplňky stravy? Jaké?

Ano. Doplňky stravy jsou velmi důležité pro regeneraci a ochranu svalů. Mezi základní doplňky stravy patří sacharidy a proteiny. Bezprostředně po fyzické zátěži by měl dostat organismus svou dávku sacharidů. K tomuto účelu nám poslouží sacharidové nápoje. Sacharidové produkty jsou prakticky nezbytné pro většinu druhů sportů. Dále doporučuji proteinové produkty. Proteiny jsou základní stavební látkou v těle. Proteinové nápoje jsou určené pro nárůst svalové hmoty a síly, ochranu svalové hmoty a účinnou regeneraci. Proteinové nápoje či tyčinky slouží jako částečná náhrada stravy, a proto jsou vhodné po tréninku.

Je vhodné v počátcích využít služeb osobního trenéra? Co nám může nabídnout?

Určitě ano. Jestliže nemám zkušenosti s posilováním, pak je nutné dostat odbornou radu. Služba osobního trenéra je v tomto případě na místě. Osobní trenér radí a dohlíží na správné provedení cviků, aby byl trénink efektivní a nedošlo ke zranění. Osobní trenér také sestaví tréninkový plán či jídelníček.

Jak často bychom měli do posilovny chodit, aby bylo cvičení efektivní?

Jestliže chceme udržet své tělo v kondici, pak je dobré navštěvovat fitness alespoň 2x týdně. Pokud chceme formovat svoji postavu, ať již shozením nadbytečných kil či nabíráním svalové hmoty, tak budeme muset fitness navštěvovat minimálně 3x týdně.

Co bychom měli jíst před cvičením a po něm?

Před cvičením není rozhodně správné mít plný žaludek, ale na druhou stranu byste neměli mít pocit hladu. Doporučuji lehkou svačinu 2 hodiny před cvičením. Po sportovním výkonu tělo potřebuje doplnit energetickou hladinu a zregenerovat svalovou hmotu. Proto je dobré se asi za hodinu po cvičení najíst. Vybereme si, zvlášť pokud jsme se sportování věnovali odpoledne či večer, lehké jídlo bohaté na bílkoviny a vlákninu (kuřecí či rybí maso, dušená zelenina, nízkotučný sýr cottage).


5.11.

5. listopadu 2008 v 17:27 ►Jídelníčky◄
ahojky dneska to byla celkem hrůza..Nevím prostě se poslední dobou něják nedokážu ovládnout nebo já nevím...A mám pořád hlad...:((Jen0m chci říct že všechny ty obědy přes týden jsou ze ŠK jídelny takže bohužel nemám na výběr a zase nechci oběd vynachat, protože bych to do večera navydržela..Jo zase jsem se nachala inspirovat vašimi bločky a ke žadému jídlníčku budu psát jak jsem s ním byla spokojena.

Snídaně:Kaiserka s Lučinou
Svačina:Corny Liena
Oběd:Kuře na paprice a halušky(Divaná kombinace co??)
Svačina:Zase kaiserka a lučina a paprika
Večeře:???
Tekutiny:Zelený čaj,voda
Pohyb:1 hodina tělocvik
Hodnocení:3-

Moje cíle

3. listopadu 2008 v 21:36 Váha a míry
Tak jsem se nechala insporovat Merrisou a rozhodla jsem se že si taky stanovím nějáké cíle...

1.67Kg
2.65Kg
3.62Kg
4.60Kg
Vysněný cíl:55 :((


3.11.

3. listopadu 2008 v 21:27 ►Jídelníčky◄
Ahojky dneska jsem jezdila na koníkovi a bylo to uplně užasné jsem s toho uplně nadšená..:))
Snídaně:Activia bílá
Svačina:Musli tyčinka
Oběd:Rizoto
Svačina:Chleba s máslem:((
Večeře:Jablko
Tekutiny:rajec
Pohyb:no ten koník a docela jsem se prošla

2.11.

2. listopadu 2008 v 10:53 ►Jídelníčky◄
Ahojky Sbéčka já jsem chtěla zeptat všech co zhubly jak to udělali nabo jestli je nějáká dieta fakt dobrá,protože mě už to fakt nebaví připadám si jako slonice..:(((Napište nějáký trik nabo jestli pomáha počítat si Kj nebo já nevím prostě všechno co vám pomohlo...Díky mooc předem:))

Snídaně:Emco ovesná kaše jahodová
Svačina:---
Oběd:Kuřecí plátek se sýrovou omáčkou a ráže +zeleninová obloha
Svačina:Houskas Lučinou
Večeře:To co na oběd...
Tekutiny:zelený čaj,vodA
Pohyb:??

1.11.

1. listopadu 2008 v 12:18
Snídaně:Bílá Activia
Svačina:2 plátky slunečnicového chleba s lučinou
Oběd:Špgety se sýrem
Svačina:zase ten chleba s s lučinou
Večeře:??
Tekutiny:Rajec
Pohyb:Procházka,břicho posilko

Jinak ke včerejšku:Bylo to celkem v pohodě ale až na půlku toho dortu ten mě nehorázně štve...